fbpx
Новини світу

«Карпатнафтохім» відновить свою роботу з 10 вересня – Азаров про домовленості з компанією «ЛУКОЙЛ»

  Російська нафтова компанія "ЛУКОЙЛ" завдяки домовленостям з українським урядом планує з 10 вересня відновити роботу ТОВ "Карпатнафтохім" (Калуш, Івано-Франківська обл.) – одного з найбільших нафтохімічних підприємств країни, заявив прем’єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у Києві в середу.

За його словами, після пуску виробництва підприємство протягом трьох місяців буде здійснювати стабільне нарощування випуску.

М. Азаров уточнив, що відновлення роботи "Карпатнафтохіму" забезпечить роботою близько 3 тис. осіб.

Як повідомлялося, 18 квітня цього року Кабінет міністрів і НК "ЛУКОЙЛ" підписали меморандум про відновлення роботи ТОВ "Карпатнафтохім". Документ, зокрема, передбачає збереження кількості робочих місць та інвестування в розвиток підприємства $ 100 млн до 2016 року з боку власника, корекцію тарифів на теплову енергію та перевезення сировини залізничним транспортом – з боку уряду. Крім того, уряд розгляне питання зниження акцизного збору на деякі види сировини, використовуваного підприємством – скраплений газ та важкі дистиляти. Буде вивчене також питання ввізних мит на полівінілхлорид (ПВХ).

Читайте також:  Хорватія посилила умови в’їзду для українців

Передбачалося, що підприємство відновить роботу з початку серпня, проте ці терміни були порушені.

"Карпатнафтохім" у 2011 році запустив виробництво ПВХ-С потужністю 300 тис. тонн на рік, однак у вересні 2012 року зупинив його через проблеми з відшкодуванням ПДВ, недостатнім захистом вітчизняних виробників від імпорту, зокрема в питанні здешевлення поставки сировини. На думку "ЛУКОЙЛа", для поліпшення ситуації слід провести антидемпінгове розслідування щодо імпорту ПВХ із США, ввести 6,5%-е мито на імпорт ПВХ, скасувати мита на ввезення газонафтової сировини з РФ для виробництва етилену на "Карпатнафтохімі".

Читайте також:  Українцям дозволили в'їзд до Чорногорії без тесту на COVID-19

У жовтні-листопаді 2011 року група народних депутатів внесла в Раду законопроекти про 5%-ве мито на імпорт в Україну ПВХ і про обнулення акцизу на імпорт скрапленого газу та дизпалива з вмістом сірки більше 0,2 %, що використовуються як сировина для піролізу у виробництві нафтохімічної продукції (етилену, пропілену, бензолу, вінілхлориду, поліетилену). Однак ці проекти досі не прийняті.

ТОВ "Карпатнафтохім", крупне нафтохімічне підприємство, створено 29 жовтня 2004 року на базі потужностей ВАТ "Оріана". Його засновниками виступили ЗАТ "Лукор" (Калуш Івано-Франківської обл.) З часткою 24 % і LUKOIL Chemical B. V. (Нідерланди) – 76 %.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: