Новини світу

«Карпатнафтохім» відновить свою роботу з 10 вересня – Азаров про домовленості з компанією «ЛУКОЙЛ»

  Російська нафтова компанія "ЛУКОЙЛ" завдяки домовленостям з українським урядом планує з 10 вересня відновити роботу ТОВ "Карпатнафтохім" (Калуш, Івано-Франківська обл.) – одного з найбільших нафтохімічних підприємств країни, заявив прем’єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у Києві в середу.

За його словами, після пуску виробництва підприємство протягом трьох місяців буде здійснювати стабільне нарощування випуску.

М. Азаров уточнив, що відновлення роботи "Карпатнафтохіму" забезпечить роботою близько 3 тис. осіб.

Як повідомлялося, 18 квітня цього року Кабінет міністрів і НК "ЛУКОЙЛ" підписали меморандум про відновлення роботи ТОВ "Карпатнафтохім". Документ, зокрема, передбачає збереження кількості робочих місць та інвестування в розвиток підприємства $ 100 млн до 2016 року з боку власника, корекцію тарифів на теплову енергію та перевезення сировини залізничним транспортом – з боку уряду. Крім того, уряд розгляне питання зниження акцизного збору на деякі види сировини, використовуваного підприємством – скраплений газ та важкі дистиляти. Буде вивчене також питання ввізних мит на полівінілхлорид (ПВХ).

Читайте також:  Лукашенко впевнений, що у Білорусі залишаться "теплі відносини" з Україною

Передбачалося, що підприємство відновить роботу з початку серпня, проте ці терміни були порушені.

"Карпатнафтохім" у 2011 році запустив виробництво ПВХ-С потужністю 300 тис. тонн на рік, однак у вересні 2012 року зупинив його через проблеми з відшкодуванням ПДВ, недостатнім захистом вітчизняних виробників від імпорту, зокрема в питанні здешевлення поставки сировини. На думку "ЛУКОЙЛа", для поліпшення ситуації слід провести антидемпінгове розслідування щодо імпорту ПВХ із США, ввести 6,5%-е мито на імпорт ПВХ, скасувати мита на ввезення газонафтової сировини з РФ для виробництва етилену на "Карпатнафтохімі".

Читайте також:  Лукашенко впевнений, що у Білорусі залишаться "теплі відносини" з Україною

У жовтні-листопаді 2011 року група народних депутатів внесла в Раду законопроекти про 5%-ве мито на імпорт в Україну ПВХ і про обнулення акцизу на імпорт скрапленого газу та дизпалива з вмістом сірки більше 0,2 %, що використовуються як сировина для піролізу у виробництві нафтохімічної продукції (етилену, пропілену, бензолу, вінілхлориду, поліетилену). Однак ці проекти досі не прийняті.

Читайте також:  Лукашенко впевнений, що у Білорусі залишаться "теплі відносини" з Україною

ТОВ "Карпатнафтохім", крупне нафтохімічне підприємство, створено 29 жовтня 2004 року на базі потужностей ВАТ "Оріана". Його засновниками виступили ЗАТ "Лукор" (Калуш Івано-Франківської обл.) З часткою 24 % і LUKOIL Chemical B. V. (Нідерланди) – 76 %.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати