Економіка

В Україні для сільгоспвиробників введуть державні заставні закупівлі

Українська сільгосппродукція користується все більшою популярністю на закордонних ринках. Приміром, за прогнозами, в цьому маркетинговому році держава може увійти до п’ятірки світових експортерів зерна. Отже, вітчизняні аграрії потребують постійної підтримки держави. У зв’язку з цим для вітчизняних сільгоспвиробників планують впровадити механізм державної кредитної підтримки. З дорученням створити такий механізм звернувся прем’єр-міністр України Микола Азаров до міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка.

Читайте також:  Володимир Гройсман заявив, що з 1 липня знову підвищується пенсія для людей, які мали великий стаж

«У відповідь на тенденцію до зниження світових цін на зерно, для підтримки вітчизняного сільгоспвиробника, ми вводимо дуже вигідний механізм державної кредитної підтримки: державні заставні закупівлі», – заявив він у ході сьогоднішнього засідання Кабінету міністрів.

Якщо такий механізм вдасться впровадити в Україні, то сільгоспвиробники зможуть під заставу зерна отримати державний кредит під 6,9% річних. Така ставка, за словами глави уряду, лише незначно перевищує облікову ставку НБУ.

Читайте також:  Інвестуйте в Україну час, гроші, ідеї: Зеленський звернувся до бізнесу

За матеріалами: kmu.gov.ua

Читайте також:

Коментувати