fbpx
Економіка

Втрати України від заборони поставок продукції Roshen в РФ можуть до кінця року скласти понад 1 млрд грн

  Сумарні втрати кондитерської корпорації Roshen, підприємств-суміжників і бюджетів усіх рівнів від введеної Росією заборони на постачання в цю країну продукції корпорації можуть до кінця року скласти понад 1 млрд грн (близько $ 123 млн за поточним курсом), повідомив директор з розвитку Roshen Євгеній Вовчановський.

"До кінця року втрати України можуть перевищити 1 млрд грн. Це сукупні втрати: несплачені податки, нарахування зарплати, соціальні внески. Необхідно враховувати, що втрати понесуть і суміжні підприємства, які є нашими постачальниками ", – сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

Водночас Є. Вовчановський не зміг оцінити збитки безпосередньо Roshen, оскільки традиційно піковий період продажу припадає на осінньо-зимовий період.

Читайте також:  Частину коштів з Фонду боротьби з COVID-19 в Україні використають на патріотичні серіали

Росспоживнагляд 29 липня ввів заборону на постачання в РФ кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen у зв’язку з її невідповідністю вимогам до якості. Корпорація відкидає ці звинувачення.

Позапланові перевірки продукції корпорації Roshen провели відповідні органи Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Киргизії та Молдови: порушень не виявлено.

Корпорація Roshen, один з найбільших на Україні виробників кондитерських виробів, включає в себе київську, маріупольську (Донецька обл.), кременчуцьку (Полтавська обл.) і дві вінницькі кондитерські фабрики, масломолочний комбінат "Бершадьмолоко", племзавод "Літинський" (обидва – Вінницька обл.), а також липецьку фабрику Roshen (РФ), Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).

Читайте також:  Українцям збираються підвищити вартість доставки газу

Корпорація виробляє до 200 видів кондитерських виробів: шоколадні та желейні цукерки, карамель, шоколад, печиво, вафлі, бісквітні рулети і торти. Загальний обсяг виробництва продукції досягає 410 тис. тонн на рік.

Згідно з даними "Інвестгазети", в 2012 році корпорація Roshen збільшила чистий дохід на 5,7% – до 8,12 млрд грн, тоді як її чистий прибуток виріс в 9 разів – до 1,359 млрд грн.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: