fbpx
Політика

Якщо Україна укладе Угоду про асоціацію з ЄС, РФ посилить митні процедури – радник президента Сергій Глазьєв

 Перевірка вантажів на російсько-українському кордоні, в результаті якої виникли труднощі, є разовою акцією, але в разі підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС митне адміністрування може бути посилене, вважає радник президента РФ Сергій Глазьєв.

"Не треба це драматизувати. Справа в тому, що російська митна служба проводила профілактичні заходи, пов’язані з підготовкою змін режиму митного адміністрування в разі, якщо Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС", – сказав С. Глазьєв, відповідаючи на питання "Інтерфаксу".

За його словами, в документі прописаний пункт про те, що Україна зобов’язується пропускати європейські товари практично без догляду, тобто без сплати мита та ветеринарно-санітарних перевірок. "На українському ринку з’явиться величезна кількість європейських, турецьких та інших товарів, які потім будуть перетікати до нас. Тому ми в першу чергу побоюємося реімпорту", – зазначив радник президента РФ.

Він додав, що вже зараз зафіксована велика кількість неукраїнського м’яса, сирів та інших товарів, що проходять через кордон. Якщо цей потік стане системоутворюючим фактором у торговельних відносинах з Україною, то митниці доведеться працювати так само, як і європейцям, – "жорстко перевіряти історію походження товарів", підкреслив С. Глазьєв.

Читайте також:  Міністр культури України пропонує двотижневий локдаун на новорічні свята

"Російська митниця досі не ставила Україні високий рівень ризику, просто не бажаючи порушувати тих операційних зв’язків, які ще підтримуються в нашому економічному співробітництві. Але якщо Україна підписує Угоду про асоціацію з ЄС і бере на себе зобов’язання сліпо виконувати всі норми європейського регулювання та без контролю пропускати європейські товари, це призведе до чергового реімпорту плюс до витіснення українських товарів, які не будуть витримувати конкуренції", – сказав С.Глазьєв .

Він додав, що, за оцінками експертів, імпорт з ЄС зросте на $ 4 млрд. "Це вб’є остаточно український торговельний баланс і призведе до дефолту України за своїми зовнішньоекономічними фінансовими зобов’язаннями", – зазначив радник глави держави.

Читайте також:  МЗС України звернувся до BMW через «російській» Крим на навігаційних картах

При цьому він додав, що перед цими проблемами Україна "кине" всі свої можливості на російський ринок, і в цьому випадку також необхідно все адмініструвати.

"Ця перевірка (на митниці – ІФ) носила разовий характер. Висновки поки ще не зроблені, поки йде обробка інформації. Зараз ситуація нормалізувалася, але ми про всяк випадок готуємося до жорсткості митного адміністрування, якщо раптом Україна здійснить цей самогубний крок, підписуючи Угоду про асоціацію з ЄС", – зазначив С. Глазьєв.

Він додав, що проводилася перевірка нині діючої на митниці системи, а не вводилася нова система.

За словами радника президента РФ, український бізнес досі був відірваний від впливу на прийняття рішень і тільки зараз знайомиться з відповідним проектом Угоди з ЄС.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: