fbpx
Політика

Україна продовжить розвивати співпрацю як з Європою, так і з країнами Митного союзу – Азаров

  Прем’єр-міністр України Микола Азаров пов’язує проблеми у торговельних відносинах з Росією з утворенням і структуруванням Митного союзу.

"Зараз є певні складнощі, пов’язані, перш за все, як ми вважаємо, з утворенням, структуруванням і формалізацією Митного союзу. У нас з’являються відмінності в підходах", – сказав він журналістам у четвер у Луганську.

При цьому прем’єр закликав ЗМІ "штучно не роздувати і не перебільшувати ситуацію".

"Зараз наші ЗМІ цю тему, нібито існуючого конфлікту, перебільшують. Так, є проблеми, але не слід зараз ці проблеми штучно роздмухувати і штучно перебільшувати", – сказав М.Азаров.

Прем’єр висловив переконання, що вирішення цього питання лежить у площині узгодження позицій двох країн.

"Це – робота не проста, важка, але вона, безумовно, дасть свої результати. Ми в цьому глибоко переконані", – зазначив глава уряду.

Він вкотре заявив, що не потрібно протиставляти співпрацю України з Європейським Союзом і її співпрацю з МС.

"У нас немає альтернативи. Ми будемо розвивати нашу співпрацю як з Європою, так і з країнами Митного союзу", – підкреслив М.Азаров.

Як повідомлялося, Федерація роботодавців України (ФРУ) заявила, що Митна служба РФ з 14 серпня включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що, за оцінками ФРУ, означає повну зупинку українського експорту на невизначений час.

За підрахунками об’єднання, експорт українських товарів до РФ у другому півріччі 2013 року прогнозувався на рівні $ 8,5 млрд. ФРУ вважає, що втрати України від дій російської сторони можуть досягти у другому півріччі $ 2-2,5 млрд.

Пізніше ряд великих українських товаровиробників також заявили про складнощі з проходженням кордону РФ їх ​​продукції.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: