fbpx
Новини світу

РФ і Україна проведуть переговори щодо поставок продукції Roshen у п’ятницю – Микола Присяжнюк

  Україна і Російська Федерація в п’ятницю мають намір провести переговори щодо ситуації навколо поставок продукції кондитерської корпорації Roshen, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

"Переговори плануються на п’ятницю. Я буду зустрічатися з Онищенком (головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко – ІФ), а також переговори пройдуть на рівні експертів. Від нас поїде керівник Санстанції, Держстандарту, ветеринарної служби – повний набір фахівців", – сказав глава відомства журналістам у середу в Києві.

За словами М.Присяжнюка, українська сторона хоче почути аргументи російської сторони, оскільки переконана, що продукція Roshen відповідає всім стандартам".

Як повідомлялося, Росспоживнагляд 29 липня ввів заборону на постачання в РФ кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen. Спочатку йшлося про виявлення в продукції токсичної речовини – бензапірену. Українська корпорація ці звинувачення відкинула.

Російське відомство 6 серпня повідомило, що "основною причиною невідповідності кондитерських виробів є невиконання законодавства у сфері захисту прав споживачів (вимоги до маркування харчової продукції – невідповідність інформації про харчову цінність продукції, вказаної на етикетці)".

Позапланові перевірки продукції корпорації Roshen також провели відповідні органи Казахстану, Узбекистану, Таджикистану та Молдови: порушень не виявлено.

Корпорація Roshen, один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, включає в себе київську, маріупольську (Донецька обл.), кременчуцьку (Полтавська обл.) і дві вінницькі кондитерські фабрики , масло молочний комбінат "Бершадьмолоко",  племзавод "Літинський" (обидва – Вінницька обл.), а також липецьку фабрику Roshen (РФ), кондитерську фабрику в Клайпеде (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).

Корпорація виробляє до 200 видів кондитерських виробів: шоколадні та желейні цукерки, карамель, шоколад, печиво, вафлі, бісквітні рулети і торти. Загальний обсяг виробництва продукції досягає 450 тис. тонн на рік.

Roshen поставляє свою продукцію в Росію, Казахстан, Узбекистан, Киргизію, Азербайджан, Вірменію, Молдову, Естонію, Латвію, Литву, США, Канаду, Німеччину, Ізраїль.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: