fbpx
Новини світу

Перевірка продукції Roshen в Білорусі завершиться до кінця тижня

  Білорусь прийме рішення щодо продукції, виробленої на фабриках Кондитерської корпорації "Roshen" (Україна), до кінця цього тижня, повідомив агентству "Інтерфакс-Захід" у вівторок начальник відділу гігієни, епідеміології і профілактики білоруського міністерства охорони здоров’я Юрій Федоров.

"У Білорусі кілька відомств відповідають за контроль безпеки продукції, зокрема і Держстандарт. Зараз основна місія в оцінці продукції "Roshen" – за Держстандартом", – сказав Ю.Федоров.

"Паралельно з МОЗ і Держстандарт займається питаннями оцінки продукції. Нам дано термін до кінця цього тижня. До цього терміну має бути готовий висновок", – уточнив Ю.Федоров.

Минулого тижня заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Білорусі Ігор Гаєвський заявив агентству "Інтерфакс-Захід" про перевірку продукції Roshen і відзначив, що "результати, які є, поки не підтверджують наявність у продукції Roshen відхилень від норми".

Читайте також:  ТОП-5 нерозгаданих таємниць світу

Раніше МОЗ республіки вжив заходів щодо недопущення ввезення до Росії через пункти пропуску на білоруській ділянці митного кордону Митного союзу продукції даної компанії. Ці заходи вжиті у відповідності з угодою Митного союзу щодо санітарних заходів від 11 грудня 2009 року, уточнили в міністерстві.

Заборона на постачання в РФ кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen, у зв’язку з її невідповідністю вимогам до якості, була введена Росспоживнаглядом 29 липня поточного року. Спочатку йшлося про виявлення в продукції токсичної речовини – бензапірену. Українська корпорація ці звинувачення відкинула.

Читайте також:  ТОП-5 нерозгаданих таємниць світу

6 серпня російське відомство повідомило, що "основною причиною невідповідності кондитерських виробів є невиконання законодавства у сфері захисту прав споживачів (вимоги до маркування харчової продукції – невідповідність інформації про харчову цінність продукції, вказаної на етикетці) ".

Позапланові перевірки продукції корпорації Roshen також провели відповідні органи Казахстану, Узбекистану, Таджикистану та Молдови – порушень не виявлено.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: