fbpx
Економіка

Прогноз зростання ВВП України в 2014 році погіршився – МЕРТ

   Експерти в рамках консенсус-прогнозу в серпні погіршили прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2014 році на 1 процентний пункт порівняно з квітневими оцінками – до 2,3 %, повідомляється на веб-сайті міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ ) України, під егідою якого був складений консенсус-прогноз.

  "Консенсусна оцінка темпів приросту реального ВВП в 2014 році становить 2,3 % … Усереднене значення зростання споживчих цін (грудень до грудня) прогнозується на рівні 5,5 % (варіація значення від 3,4 % до 9,3 %), цін промислового виробництва – 7,7 % (показник варіює від 4,1 % до 12 %) проти очікуваних на поточний рік 3,8 % зростання споживчих цін і 6,7 % – цін виробників промислової продукції", – йдеться в повідомленні.  

 Згідно з повідомленням, консенсусна оцінка щодо зростання економіки України в середньому в 2015-2016 роках становить 4,3 %, але розбіжність між мінімальним і максимальним значенням – 2,5 п.п., від 3 % до 5,5 %.  

 Разом з тим МЕРТ поки утримується від оприлюднення даних консенсус-прогнозу в стандартній формі, зокрема, не розкривається інформація про прогнози динаміки ВВП в поточному році.  

 Як повідомлялося, проект основних напрямів бюджетної політики на 2014 рік (бюджетної резолюції), внесений Кабміном навесні поточного року до парламенту, був побудований на прогнозі зростання реального ВВП 3 % при інфляції 8,3 %.  Чинним прогнозом уряду передбачається зростання ВВП в 2013 році на 2,5-3,4 % при інфляції 4,8-6,1 %. Однак, за даними Держстату, ВВП України в другому кварталі 2013 року знизився на 1,1 % порівняно з другим кварталом 2012 року, що відповідає темпам падіння в I кварталі цього року. При цьому інфляція в січні-липні 2013 року склала лише 0,1 %.  

 Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду (МВФ), зростання ВВП України в 2013 році буде на нульовому рівні, а в 2014 році – 2,8 %, за оцінками Світового банку – 1 % і 3 % відповідно.  

 Серпневий консенсус-прогноз розрахований на базі матеріалів, наданих експертами МЕРТ, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Науково-дослідного економічного інституту, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту еволюційної економіки, Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва, Федерації роботодавців України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представництва Міжнародного валютного фонду в Україні, Міжнародного центру перспективних досліджень, Компанії CASE Україна, Райффайзен Банку Аваль, The Bleyzer Foundation і Dragon Capital.   

 Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: