fbpx
Політика

Угода про асоціацію Україна-ЄС не суперечить Конституції України – Олена Лукаш

   Проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відповідає нормам українського законодавства і Конституції України, заявила міністр юстиції України Олена Лукаш.

  "Сам проект Угоди відповідає нормам законодавства і Конституції і може бути підписаний, на що ми сподіваємося", – сказала вона журналістам у середу в Києві.

 Міністр вважає, що будь-які заяви про те, що цей проект не відповідає законодавству і Конституції безпідставні і безглузді.

 "Коли я чую такого роду заяви від людей, у яких немає профільної підготовки, правової освіти, мені завжди хочеться запитати: хто вас просив це сказати?", – зазначила О.Лукаш.  

 Як повідомлялося, 6 серпня заступник голови фракції Партії регіонів Олег Царьов в інтерв’ю Forbes.ua заявив, що 6 пунктів Угоди з ЄС про асоціацію суперечать Конституції України.

 "У мене є висновок юридичної компанії про те, що шість пунктів угоди про асоціацію суперечать Конституції України. Якщо група народних депутатів від Партії регіонів зробить звернення до Конституційного суду, він винесе рішення про неконституційність угоди з ЄС. Комуністи таке звернення з задоволенням підпишуть", – сказав депутат.

 "Це не означає, що Україна не зможе підписати асоціацію – зможе, але тільки після внесення змін до Конституції, а це нешвидка процедура", – додав О.Царьов.

 При цьому депутат зазначив, що якщо Київ відмовиться від Угоди про асоціацію, Росія запропонує відкрити кредитний своп для України. "Що це значить? Україна передає, наприклад, $ 15 млрд у гривневому еквіваленті Росії, а Росія передає ту ж суму Україну в рублях. Україна може використовувати ці рублі для розрахунку за газ, зберігаючи іншу валюту. За цим кредитом не потрібно платити відсотки" , – підкреслив він.

 О.Царьов також закликав "не забувати, що напередодні виборів 2015 року важливо отримати кредит, для того щоб нормально пройти виборчу кампанію".

 Як відомо, Київ розраховує підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі в листопаді поточного року.   

 Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: