UAOnline.com.ua - новини України Новини України  


 Всі новини   Політика і право   Вибори 2012
2012-10-07 15:55:02
Антон Кириллов

Вибори в Україні. Що потрібно знати виборцеві про вибори до Верховної Ради України

 28 жовтня в Україні пройдуть вибори до Верховної Ради.

 Ми пропонуємо нашим читачам трохи «освіжити» в пам'яті питання, пов'язані з українським парламентом і з процесом голосування на виборах.

 Згідно з чинним українським законодавством, Верховна Рада України складається з 450 народних депутатів, які обираються строком на п'ять років.

 В Україні, народним депутатом може бути громадянин країни, якому на день виборів виповнився 21 рік. Крім того, такий громадянин України повинен мати право голосу, а також проживати на території держави протягом останніх п'яти років.

 Відзначимо, що не може балотуватися до Верховної Ради України особа, яка має судимість за вчинення злочину. Однак, якщо судимість була погашена й знята у встановленому законом порядку, то громадянин України може брати участь у парламентських виборах в якості кандидата в народні депутати.

 В Україні парламент обирається за так званою «змішаною» системою, тобто, 225 депутатів обираються в загальнодержавному виборчому окрузі за списками різних політичних партій, а ще 225 депутатів обираються за мажоритарною системою в одномандатних округах. Українським законодавством заборонено балотуватися в парламент за партійними списками і в мажоритарних округах одночасно.

 Політична партія, для потрапляння у Верховну Раду України, повинна подолати п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.

 Вибори-2012 почнуться в Україні 28 жовтня. Передбачається, що виборчі дільниці на території країни будуть відкриті з 8:00 ранку, а закриються вони о 8:00 вечора. Крім того, голосування за кандидатів у народні депутати здійснюватиметься і за межами України, у спеціально відкритих для цього виборчих дільницях.

 Також зазначимо, що згідно з українським законодавством, передвиборча агітація повинна бути завершена в ніч з п'ятниці на суботу, тобто перед днем ​​голосування, яким, нагадаємо, буде неділя.

 Вибори-2012 в Україні будуть мати ряд відмінностей від усіх попередніх виборів. Мабуть, головним нововведенням під час виборів цього року, буде використання відеокамер, які встановлюються на виборчих дільницях. Відеокамери дозволять українцям стежити за процесом голосування в режимі он-лайн.

 Підсумки виборів до Верховної Ради підведе Центральна виборча комісія (ЦВК). Підставою для офіційного оголошення результатів виборів будуть надані в ЦВК протоколи з окружних комісій.

 Законодавством передбачено, що результати виборів мають бути встановлені не пізніше, ніж на п'ятнадцятий день з дня голосування. ЦВК за результатами виборів складає протокол. Далі, не пізніше, ніж на п'ятий день з дня встановлення результатів, вони офіційно оприлюднюються в газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр».

 Відзначимо, що ЦВК може прийняти рішення про проведення повторного голосування в тому чи іншому окрузі. Таке може статися в разі отримання кандидатами в народні депутати в одномандатному окрузі найбільшої і одночасно з цим однакової кількості голосів.

 Антон Кирилов для Novostimira.com.ua Фото: novostiua.net

 

Інші новини:

Вибори в Україні. Що потрібно знати про голосування і списки виборців Вибори в Україні. Що потрібно знати про голосування і списки...
 Згідно з чинним законодавством України, взяти участь у голосуванні 28 жовтня зможуть громадяни України, які на день голосування досягли 18-річного віку.
 Крім того, громадянин України повинен бути включений у список виборців на виборчій дільниці.
 Центральна виборча комісія ухвалила рішення, згідно з яким виборець може змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, але лише в межах свого виборчого округу.
 Прямуючи на виборчу дільницю, громадянин України має взяти з собою запрошення на вибори, а також документ, який може засвідчити особистість і підтвердити громад.....

Читати новину...

Яценюк прокоментував можливі дострокові вибори до Верховної Ради України Яценюк прокоментував можливі дострокові вибори до Верховної ...

Дострокові вибори до Верховної Ради України можуть привести до економічного колапсу, вважає прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
 За словами глави уряду, в такому випадку в Україні не будуть проводитися реформи.
 "Що дострокові вибори до Верховної Ради принесуть Україні? Крім того, що у нас не буде ніяких реформ, крім того, що у нас точно настане економічний колапс і крім того, що вони не змінять систему державного управління на краще", - заявив Яценюк.
 Прем'єр зазначив, що на сьогоднішній день Україні дуже важливо добитися економічної і політичної стабільност.....

Читати новину...

Витрати на вибори до Верховної Ради України складуть 1,2 мільярда гривень Витрати на вибори до Верховної Ради України складуть 1,2 міл...

  Український парламент вніс відповідні зміни до державного бюджету, на підставі яких ЦВК зможе змінити кошторис витрат на майбутні вибори до Верховної Ради.
 Нагадаємо, що восени поточного року в Україні заплановані чергові вибори народних депутатів.
 Внесені зміни до бюджету дозволять тепер витратити на парламентські вибори більше коштів. І, якщо раніше «кошторис на вибори» становиі 817 500 000 гривень, то тепер ця сума значно збільшилася і становить 1,2 млрд. гривень.
 Андрій Магера, який в даний час очолює ЦВК, заявив, що «Всі пропозиції ЦВК щ.....

Читати новину...

В Україні пройдуть повторні вибори в деяких округах - рішення Верховної Ради В Україні пройдуть повторні вибори в деяких округах - рішенн...
 Як стало відомо, Верховна Рада проголосувала за те, щоб провести повторні вибори на п'яти проблемних округах. У постанові, яку було прийнято Верховною Радою, Центральною виборчою комісією рекомендується призначити проведення повторних виборів в наступних одномандатних округах - № 223, № 132, № 197, № 194 та № 92.  
 За проведення повторних виборів проголосували 268 народних депутатів з 349. Згідно з прийнятою постановою, Центральна виборча комісія повинна підрахувати, скільки коштів необхідно виділити на проведення повторних виборів в п'яти округах. Заходи з фінансування повт.....

Читати новину...

Протягом 2 тижнів до Верховної Ради буде направлено подання про вибори мера Києва Протягом 2 тижнів до Верховної Ради буде направлено подання ...

  Подання до Верховної Ради про проведення виборів міського голови Києва буде направлено до парламенту у встановлений законодавством двотижневий термін, повідомила заступник міського голови - секретар Київради Галина Герега.
 "Я не буду затягувати з часом і на наступному тижні візьму два-три дні для того, щоб підготувати таке звернення. Ми відправимо його до Верховної Ради для того, щоб парламент на першому пленарному засіданні у вересні вже визначився з датою проведення виборів міського голови" , - сказала вона на підсумковій прес-конференції в Києві в п'ятницю.
 .....

Читати новину...

Вибори до Верховної Ради добре організовані, - ОБСЄ Вибори до Верховної Ради добре організовані, - ОБСЄ...

Позачергові парламентські вибори в Україні проходять організовано. З боку української влади організована хороша підготовка до проведення волевиявлення громадян. Про це повідомила журналістам керівник місії спостерігачів Парламентської асамблеї ОБСЄ Доріс Барнетт на одній з виборчих дільниць, розташованій в Будинку офіцерів у Києві. Слова Доріс Барнетт передає агентство «Укрінформ».

«Те, що ми побачили сьогодні, - це добре організовані виборчі дільниці, на які приходять багато українців, але їм не доводиться довго стояти в черзі», - заявила Доріс Барнетт.

Крім то.....

Читати новину...

Вибори до Верховної Ради. З 16 жовтня МВС перейде на посилений режим роботи, - Шкіряк Вибори до Верховної Ради. З 16 жовтня МВС перейде на посилен...

Підрозділи Міністерства внутрішніх справ України з найближчого четверга переходять на посилений режим роботи. Такий перехід пов'язаний з наближенням дати голосування на позачергових виборах до Верховної Ради. Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс - Україна» розповів радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк.

«16 жовтня МВС України переходить на посилений режим роботи і посилений режим чергування», - заявив радник глави МВС.

За словами Зоряна Шкіряка, в понеділок в МВС пройшла міжвідомча нарада за участю керівництва МВС, СБУ та Генеральної прокуратур.....

Читати новину...

Юрій-Богдан Шухевич, син Романа Шухевича, йде на вибори до Верховної Ради Юрій-Богдан Шухевич, син Романа Шухевича, йде на вибори до В...

  Центральна виборча комісія зареєструвала партійний список Української національної асамблеї (УНА).
 Таке рішення було прийнято на засіданні ЦВК у суботу. Список УНА очолив її лідер Юрій-Богдан Шухевич - син головнокомандувача Української повстанської армії (УПА) Романа Шухевича.
 Всього в список УНА було включено 169 кандидатів, але в підсумку зареєстровано 115, оскільки 49 відмовлено в реєстрації, чере те, що дооз те, що їх документи не відповідали вимогам закону, 5 кандидатів ЦВК виключили зі списку, так як вони не подали заяви про згоду балотуватися.
ЦВК також зареє.....

Читати новину...

Вибори-2012. Понад 700 українців проголосували на виборах до Верховної Ради на території Росії Вибори-2012. Понад 700 українців проголосували на виборах до...
 У неділю в Україні проходили вибори-2012 до Верховної Ради, голосування завершилося в більш ніж 20 країнах.  
 Як повідомив прес-секретар міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров, вибори-2012 скрізь пройшли спокійно і "ніяких позаштатних ситуацій немає".
 Представник МЗС України повідомив, що на виборчих дільницях в Російській Федерації проголосували понад 700 громадян України.  
 Він також уточнив, що, за оперативними даними, явка виборців за кордоном на даний момент зберігається приблизно на тому ж рівні, як і на попередніх парла.....

Читати новину...

Дострокові вибори мера та міської ради Черкас потрібно провести цієї весни - Микола Томенко Дострокові вибори мера та міської ради Черкас потрібно прове...

 Вирішенню конфлікту, що склався навколо ситуації з керівництвом міста Черкаси, може сприяти лише проведення дострокових одночасних виборів міського голови і міської ради вже цієї весни, повідомив народний депутат України від фракції «Батьківщина» Микола Томенко.
 Коментуючи відставку мера міста Черкаси Сергія Одарича і формування нового міськвиконкому, Микола Томенко пояснив, що такий варіант виходу з нинішньої ситуації може бути зумовлений двома аргументами.
 По-перше, зазначає нардеп, закінчиться суд за позовом Сергія Одарича. По-друге, вважає Томенко, літні в.....

Читати новину...


Використання текстів, фото та відеоматеріалів з даного сайту дозволяється за умови розміщення гіперпосилання на сайт uaonline.com.ua